Home

Trzeci (ostatni) rok realizacji projektu Punkt terapeutyczny – Kontynuacja

Posted by beata | On: sty 13 2024

Rok 2024 to ostatni rok realizacji trzyletniego projektu współfinansowanego przez Powiat Wołomiński – Punkt terapeutyczny słyszę, mówię, czuję – Kontynuacja!

Celem tego projektu jest – prowadzenie działań terapeutycznych indywidualnych i grupowych na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Powiatu Wołomińskiego. Istotne jest to, że uczestnikami tego projektu mogą być osoby, które NIE posiadają orzeczenia o niepełnosprawności.

Szczegółowy harmonogram i działania w projekcie:

Styczeń – grudzień – zajęcia terapeutyczne indywidualne, grupowe, konsultacje dzieci i rodziców.

Za nami drugi rok realizacji projektu Punkt Terapeutyczny słyszę, mówię, czuję kontynuacja! – współfinansowany przez Powiat Wołomiński.

Niedawno umieszczaliśmy podsumowanie projektu, obecnie składamy sprawozdania, ale już teraz przypominamy, co dokładnie w tym roku mamy do zaproponowania w tym projekcie.

Trzeci rok będzie przebiegał w ten sam sposób, jednak przydział uczestników do projektu będzie się różnił.

Stale obowiązuje ten sam formularz zgłoszeniowy jak w zeszłych latach. Osoby, które telefonowały do nas, ale jeszcze nie wypełniły formularza zgłoszenia, prosimy o wypełnienie. Jednak, uwaga, w styczniu 2024 wiemy, że już mamy zajęte wszystkie miejsca na zajęcia terapeutyczne indywidualne. Zatem jedyna możliwość udziału w tym projekcie, to zajęcia grupowe. Nowe grupy będziemy tworzyli prawdopodobnie w kwietniu. Należy jednak

FORMULARZ– formularz aktywny jest od 09.01.2022 przez cały czas realizacji projektu – do grudnia 2024.

Nadal będziemy stale prowadzili konsultacje zarówno dzieci jak i rodziców dla wszystkich chętnych. Nadal będziemy prowadzili zajęcia terapeutyczne indywidualne i grupowe.

Uczestnicy, którzy korzystają z terapii i jest to nadal konieczne będą korzystali z zajęć terapeutycznych co najmniej do wakacji. Oznacza to, że prawdopodobnie przed wakacjami przeprowadzimy podsumowanie zajęć i zaproponujemy przerwę, aby móc włączyć kolejne osoby z listy oczekującej.

Odbędą się również spotkania tematyczne dla rodziców – w formie zdalnej, ale również w formie osobistej w Fundacji lub w wybranych lokalizacjach. Jak w zeszłym roku będą 4 aktywizujące działania w każdej porze roku:

  • Wiosna – prawdopodobnie maj lub czerwiec – wycieczka piesza lub piknik na polanie.
  • Lato – prawdopodobnie lipiec – kajaki lub inna aktywność typowo letnia.
  • Jesień – wieczorny spacer z rodzicami, prawdopodobnie w parku Nałkowskich
  • Zima – warsztaty świąteczne – grudzień 2024
  • Zima – zakończenie projektu!!!

Po dodatkowe informacje o projekcie zachęcamy do zapoznania się z artykułem podsumowującym rok 2023 oraz ze stroną projektu

comment closed