Home

Nasi Wolontariusze


Dziękujemy wyjątkowym osobom, które pomagają w pracy naszej Fundacji. Wspólnie udało nam się zrealizować wiele zadań. Każdy z nas dzieli się swoją pasją z innymi, są wśród nas terapeuci, tancerz, instruktorka jogi, specjalista od podatków, elektryk, architekt i duża grupa uczniów. Niektórzy zechcieli nam powiedzieć o sobie. Czekamy jeszcze na CIEBIE 🙂

PIOTR – w roku 2023 pomógł nam wyremontować całą salę w Fundacji. W kilka dni lśniła jak nowa!!! Piotr mówi skromnie, że dla niego to jest po prostu przyjemność nam pomóc.

INGA – od wielu lat uczy się jak pomagać i wiemy, że możemy na nią liczyć. Mistrzyni organizacji imprez! Gaduła;)

MACIEK – wzór dla młodszych kolegów i koleżanek, dzieci uwielbiają się z nim bawić. Mówi o sobie tak:

OLEH – pojawił się w Fundacji z powodu wojny w Ukrainie. Wniósł do grupy nową, wspaniałą energię i pracowitość.

KAROL – mówi, że ze wszystkim sobie poradzi. I faktycznie, czy to jest nauka nowego tańca, czy ubieranie choinki czy rozwiązywanie zagadek – Karol zgłasza się zawsze jako chętny.

JULEK – pasję do muzyki, którą odkrył w MDK rozwija u nas, łączy swoją szczerość z muzyką.

MONIKA – 

KACPER

DAMIAN

SZYMON

  

 JANEK Nazywam się Janek. Rozpocząłem przygodę z wolontariatem ponieważ szukałem celu w życiu dzięki któremu mógłbym pomagać innym. Dzięki pracy w ośrodku nabywam nowe umiejętności (takie jak korzystanie z Makatonu) oraz czuję się że częścią czegoś bardzo ważnego.”

JANEK „Rudy” „Jestem zwykłym nastolatkiem – uczniem gimnazjum. Dzięki Fundacji mogę spełniać swoje największe pasje i wszechstronnie się rozwijać. To miejsce i to co mogę tam robić dodaje mi siły do życia! :)”

KAROLKA „To ja- Karola – szalona gaduła wszędzie umiejąca znaleźć powód do uśmiechnięcia się. Kochająca to co robi. W przyszłości będzie ratować słonie w Afryce :)”

AGNIESZKA – cierpliwość i zawsze dobre słowo dla innych są na pierwszym miejscu.

MACIEK – świetnie radzi sobie z najmniejszymi dziećmi, które naśladują go we wszystkim, co robi.

MICHAŁ – nie tylko dba o nas pod względem medycznym, bardzo zaangazowany w akcję „Odkręcamy pierwsze słowa” ale potrafi niemalże na zawołanie być najmilszym Panem Misiem:)

 

MICHAŁ  – specjalista od zadań akcyjnych.

  MONIKA– potrafi pięknie malować buzie dzieci i dorosłych, kręcić baloniki, wyczarować piękne choinki i prowadzić grupę aktorów – rodziców.

SARA „Jestem Sara. Jestem wolontariuszką Fundacji od około dwóch lat. Kilka słów o sobie? Hmmm? Generalnie pozytywna, ciekawa świata i nieznosząca nudy. Moim największym marzeniem są podróże oraz poznawanie i zagłębianie się w tajemnice innych kultur. Cieszę się, że pomagając jako wolontariuszka mogę zrobić coś dobrego.” Aktualizacja rok 2024: tak Sara pisała o sobie kiedyś, teraz jest już panią doktor i… nadal w wakacje współpracuje z nami i dzieciakami.

ZUZANNA Jestem Zuzanna. Uwielbiam słuchać muzyki, sama również gram na fortepianie. Lubię się uczyć angielskiego. W ośrodku biorę udział w wielu zajęciach. Z dziećmi chętnymi do nauki języka prowadzę zajęcia angielskiego. Czuję wtedy, że robię coś ważnego i sprawia mi to frajdę”. Aktualizacja 2024 – Zuzanna, a raczej Pani Zuzanna już nie współpracuje z nami, pracuje w innym miejscu, ale wiemy, że jako jedna z osób w pracy stomatologa, wybiera pomoc dzieciom.

MACIEJ – inicjator akcji „Odkręcamy pierwsze słowa, zawsze uśmiechnięty i pełen energii i nie tylko jako żółw stara się znaleźć rozwiązanie każdego problemu. Aktualizacja 2024: Długo razem współpracowaliśmy, ale jak Oliwka podrosła i stała się nastolatką Maciej również rozwinął skrzydła, zaangażował się w jeszcze inne akcje fundacyjne.

OLA – duża, ogromna dawka energii, która udziela się dzieciom, jak tylko pojawia się Ola. Aktualizacja 2024: Ola to już pani psycholog, spotykamy się czasami przypadkowo lub nie, jesteśmy w dobrych kontaktach.

 

PAWEŁ – robi najpiękniejsze zdjęcia naszym dzieciom podczas sesji zdjęciowych i innych aktywności w Fundacji, inspiruje i pomaga w każdych działaniach. Aktualizacja 2024: Nic się nie zmieniło:) od ponad 10 lat.

AGNIESZKIMG_4365A – nie tylko z maluchami baraszkuje na podłodze, przekonując z łatwością, że podczas zabawy należy się poruszać. Aktualizacja 2024: Nic się nie zmieniło:) od ponad 10 lat.

BEATA  – IMG_4296Mam szczęście do poznawania w życiu wspaniałych ludzi, zwierząt, miejsc. To dzięki Nim mam radość z robienia tego, czym się zajmuję”. Aktualizacja 2024: Nic się nie zmieniło:) od ponad 10 lat.

A także WOLONTARIUSZE z Klubu Wolontariatu Pani Marii Wytrykowskiej – lata 2014-2016

 Oraz WOLONTARIUSZE z Klubu „Otwarte Serce” pod opieką Pani Magdy Pomianowskiej – lata 2014 – 2018