Home

Drugi rok realizacji projektu Punkt terapeutyczny – kontynuacja!

Posted by beata | On: sty 24 2023

Za nami pierwszy rok realizacji projektu Punkt Terapeutyczny słyszę, mówię, czuję kontynuacja! – współfinansowany przez Powiat Wołomiński.

Niedawno umieszczaliśmy podsumowanie projektu, obecnie składamy sprawozdania, ale już teraz przypominamy, co dokładnie w tym roku mamy do zaproponowania w tym projekcie.

Drugi rok będzie przebiegał w ten sam sposób, jednak przydział uczestników do projektu będzie się różnił.

Stale obowiązuje ten sam formularz zgłoszeniowy jak w zeszłym roku. Chociaż zastanawialiśmy się nad nowym formularzem w roku 2023, to zdecydowaliśmy się pozostać przy jednym na cały czas realizacji projektu.

Osoby, które telefonowały do nas, ale jeszcze nie wypełniły formularza zgłoszenia, prosimy o wypełnienie.

FORMULARZ– formularz aktywny jest od 09.01.2022 przez cały czas realizacji projektu – do grudnia 2024.

Nadal będziemy stale prowadzili konsultacje zarówno dzieci jak i rodziców dla wszystkich chętnych, jednak zminimalizujemy udział w konsultacjach uczestników, którzy korzystają z innych projektów w Fundacji, gdyż chcemy otworzyć więcej możliwości dla nowo pojawiających się osób. Nadal będziemy prowadzili zajęcia terapeutyczne indywidualne i grupowe.

Uczestnicy, którzy korzystają z terapii i jest to nadal konieczne będą korzystali z zajęć terapeutycznych co najmniej do wakacji. Oznacza to, że prawdopodobnie przed wakacjami przeprowadzimy podsumowanie zajęć i zaproponujemy przerwę, aby móc włączyć kolejne osoby z listy oczekującej.

W lutym zaprosimy uczestników do nowych grup. Z listy osób, które są zapisane do projektu widzimy, że koniecznie musimy utworzyć grupę dla dzieci w wieku około 5 lat. Na pewno utworzymy też grupę dla dzieci starszych, grupa ta zostanie ustalona w połowie lutego.

Odbędą się również spotkania tematyczne dla rodziców – w formie zdalnej, ale również w formie osobistej w Fundacji lub w wybranych lokalizacjach. Jak w zeszłym roku będą 4 aktywizujące działania w każdej porze roku:

  • Wiosna – prawdopodobnie maj lub czerwiec – wycieczka piesza lub piknik na polanie.
  • Lato – prawdopodobnie lipiec – kajaki lub inna aktywność typowo letnia.
  • Jesień – wieczorny spacer z rodzicami, prawdopodobnie w parku Nałkowskich
  • Zima – warsztaty świąteczne – grudzień 2023

Po dodatkowe informacje o projekcie zachęcamy do zapoznania się z artykułem podsumowującym rok 2022 oraz ze stroną projektu

comment closed