Home

Zapraszamy do partnerstwa

Posted by beata | On: Mar 01 2018

Partnerstwo z Fundacją

Partnerstwo z naszą Fundacją ma dawać szansę rozwoju Fundacji i jednocześnie promować dobre rozwiązania i Partnerstwa między różnymi podmiotami. Partnerem Fundacji może być osoba fizyczna, instytucja publiczna lub prywatna. Partnerstwo może dotyczyć projektu może też wspierać stale nasze działania. Partnerstwo przede wszystkimpromuje działania partnerskie, czyli takie, które przynoszą korzyść obu stronom.

Mamy bardzo dobre doświadczenia w realizacji projektów w partnerstwie. Wśród naszych Partnerów byli stale są: Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie, Miejski Dom Kultury w Wołominie, Czysty Wołomin, Burmistrz Wołomina, OSiR Wołomin, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, Przedszkole im. Kota w Butach w Wołominie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wołominie, PCPR w Wołominie, Radio FaMa, Wieści Podwarszawskie, Życie Powiatu na Mazowszu…

Logo SMC 03AI. Jak zostać Partnerem w projekcie?

Jeżeli do projektu jaki realizujemy lub zamierzamy realizować potrzebujemy partnerstwa wówczas szczegóły tego partnerstwa publikujemy na stronie oraz ustalamy z Partnerami. Do tej pory realizowaliśmy w partnerstwie duży projekt z FIO współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz projekty realizowane przez Gminę Wołomin i Powiat Wołomin.

Obecnie szukamy Partnerów do projektu „Mój zwyczajny, najszczęśliwszy dzień”

  • Na czym polega Projekt „Mój zwyczajny, najszczęśliwszy dzień”? Projekt „Mój zwyczajny, najszczęśliwszy dzień” współfinansowany przez Powiat Wołomiński realizowany jest od lutego do grudnia 2018 roku. Przeznaczony jest dla około 30 dzieci i młodzieży z problemami wynikającymi z autyzmu, zespołu Aspergera, niepełnosprawności intelektualnej, zaburzeń genetycznych, niedosłuchu i innych problemów utrudniających prawidłowe funkcjonowanie społeczne. W projekcie udział biorą uczestnicy, którzy na stałe są w terapii, ale aby rozszerzać ich umiejętności należy nauczyć również korzystać z aktywności w przestrzeni dostępnej dla wszystkich, a nie tylko w Ośrodku terapii. Dlatego planujemy wspólne wyjścia do miejsc, które razem z dziećmi i rodzicami wybierzemy. Liczymy na zaangażowanie partnerów, dzięki czemu od roku 2018 będziemy tworzyli prawdziwą mapę aktywności naszych podopiecznych ? ponad 80 rodzin – jednocześnie tworząc mapę ciekawych miejsc w okolicy.
  • Kogo szukamy? Jeżeli Twoja instytucja, lokal, miejsce prowadzi aktywności, usługi lub działania, podczas których ludzie spotykają się, odpoczywają, relaksują się, może też smacznie jedzą lub zdobywają nowe doświadczenia to właśnie to, czego szukamy! Jeżeli Twoją instytucję, firmę lub miejsce odwiedzają ludzie i spędzają tam czas na różnych aktywnościach, a Tobie zależy na tym, aby to miejsce było chętnie odwiedzane również przez osoby, które jeszcze nigdy tam nie były, bo mają wiele obaw przed przychodzeniem do nowych miejsc, to bardzo chcemy Cię poznać. 
  • Jak wygląda współpraca partnerska? Zaproś nas do siebie, bądź otwarty i potraktuj nas jak zwykłych klientów, jeżeli możesz przygotuj promocyjne ceny ze swojej oferty oraz ewentualne kupony lub firmowe gadżety do wylosowania. Pomagają nam wolontariusze staramy się zatroszczyć również o to, aby nie musieli płacić za siebie podczas spotkania. To niewiele, a nam pozwoli zaprosić więcej uczestników, którzy później wrócą do Ciebie ze znajomymi i rodziną – oczywiście, o ile spodoba im się – ale o to postaramy się również zadbać. W końcu na tym polega nasz projekt, abyśmy wspólnie odkrywali miejsca, gdzie można przeżyć zwyczajne, najszczęśliwsze chwile. Po zakończonym spotkaniu przekażemy Twojej instytucji dyplom i uśmiech uczestników. W kolejnych tygodniach Ci sami uczestnicy być może zechcą odwiedzić Cię ponownie, już zupełnie samodzielnie, tak, że nawet się nie zorientujesz, że już się spotkaliście. Po prostu będą Twoimi kolejnymi uczestnikami. 
  • Czego możesz się po nas spodziewać? Tego samego, co po innych uczestnikach Twoich aktywności. Przyjdziemy grupą około 12 osób, w tym dwóch opiekunów i wolontariuszy. Spędzimy czas z dziećmi lub młodzieżą, którą chcemy zachęcić do spędzania czasu w taki właśnie sposób ze znajomymi lub rodziną. Znamy się i wiemy, że nikogo nie będziemy chcieli postawić w trudnej sytuacji, dlatego grupy będą odpowiednio dobrane. Jeżeli prowadzisz aktywność, gdzie jest potrzeba większej opieki nad dziećmi – dzieciom mogą towarzyszyć rodzice. Po skończonym spotkaniu, za które zapłacimy jak inni klienci, choć miło by było gdybyśmy uzyskali zniżki opiszemy nasze spotkanie na fb, może uda się opisać to w lokalnej prasie, jeżeli wydarzy się coś wyjątkowo miłego. Przygotujemy fotorelację, a dla Ciebie dyplom z podziękowaniem.
  • Czego oczekujemy? Nie oczekujemy wpłat, wielkich zniżek (chociaż jakieś ceny promocyjne byłyby mile widziane) ani dodatkowych działań z Twojej strony poza serdecznością i otwartością. Wiemy też, że zachowamy się tak samo jak inni Twoi klienci lub uczestnicy aktywności, jakie prowadzisz – nie sprawimy więcej kłopotu niż, może nawet będziemy częściej się uśmiechać. Wystarczy nam Twoja otwartość i serdeczność. Dla nas przecież to będzie wydarzenie. 
  • Czemu to dla nas ważne? Bo  misja naszej Fundacji brzmi „Pomagamy powiedzieć pierwsze słowa” – czasami tymi pierwszymi słowami jest działanie – jak wyjście z domu, spędzenie czasu tak, jak robią to wszyscy – sąsiedzi, znajomi. Tylko zawsze brakuje odwagi na ten pierwszy raz. Teraz My pomożemy zrobić pierwszy krok, żeby pojawiały się kolejne potrzebne jest dalsze działanie. Może dzięki Tobie –  razem zrobimy dalsze kroki i wspólnie pomożemy powiedzieć pierwsze słowa dzieciom, młodzieży i rodzinom osób z problemami związanymi z rozwojem dzieci i młodzieży.
  • Dlaczego warto do nas dołączyć? Oczywiście nie musisz dołączać do naszej partnerskiej akcji. Być może i tak odwiedzimy Twoje miejsce i mamy nadzieję miło spędzimy czas. Może jednak warto podkreślić, że Twoje miejsce wspiera takie inicjatywy jak nasza. Pod opieką naszej Fundacji jest około 80 rodzin, dzięki aktywnym działaniom i partnerom, którzy nas wspierają mamy szansę zaproponować wsparcie terapeutyczne oraz integrację na wysokim poziomie. 
  • Przyłącz się do naszej akcji, wyślij e-mail na adres: Fundacja@smc.org.pl ze swoją propozycją. Na pewno docenimy i skorzystamy zapewniając większej liczbie dzieci udział w projekcie „Mój zwyczajny, najszczęśliwszy dzień”.

II. Jak zostać naszym Partnerem w szerszych działaniach?

Chętnie poznamy instytucje, które chcą nas wesprzeć w działaniach w projekcie i przekażą nam swoje dary, pomoc lub usługi. Pracujemy przez siedem dni w tygodniu przede wszystkim na zajęciach terapeutycznych z dziećmi. Chętnie, w ramach partnerstwa przyjmiemy pomoc w postaci usług lub nawet drobnych przedmiotów, które pomogą nam dobrze realizować plan. Przydadzą nam się środki czystościowe, spożywcze, artykuły plastyczne, usługi dotyczące pomocy w działaniach promocyjnych – baloniki, koszulki, broszurki, kubeczki, nagrody dla uczestników zajęć, kupony zniżkowe na zakupy lub usługi, które możemy przekazać wolontariuszom i wiele innych rzeczy, których na co dzień nam brakuje, aby każdy dzień zajęć terapeutycznych był dla dzieci przyjemnością.

Aby partnerstwo nie było jednostronne, w zamian za wsparcie w działaniach będziemy aktywnie promować partnerstwo i zaznaczać jego cele. Jeżeli instytucja nie oczekuje działań partnerskich wówczas proponujemy wsparcie naszych działań jako Darczyńca.

comment closed