Home

Zaczynamy SPORTOWE lato!!!

Posted by beata | On: lip 05 2013

Lipiec to kolejny etap realizacji naszego projektu „Słyszę, mówię i czuję przez 4 pory roku” dofinansowanego ze środków PO FIO.

Letnie zajęcia odbywają się pod hasłem „Lato sportowców” – dlatego zarówno podczas zajęć indywidualnych jak i grupowych dzieci wykonują aktywności nawiązujące do sportu.

W tym etapie, poza zajęciami terapeutycznymi odbędą się dwie wycieczki – nad wodę i do stadniny koni. Dzieci z dodatkowymi niepełnosprawnościami będą korzystały również z zajęć na pływalni i z zajęć hipoterapii.

Zajęcia letnie odbywają się zgodnie z grafikiem ustalonym przez terapeutów, dostosowanym do możliwości udziału dzieci w zajęciach. Tam, gdzie było to możliwe terapeuci zapraszają dzieci na zajęcia łączone w formie kilkudniowych turnusów, aby były bardziej aktywne i sportowe!

8 lipca  z grupą najmłodszą rozpoczynamy zabawy podczas mini turnusu pedagogicznego. W programie zajęcia dogoterapii, komputerowe, metody dobrego startu i terapii ręki oraz, co najważniejsze każdego dnia porcja sportu!

Uwaga, zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami o godzinie 11.00 przed naszą Fundację – wtedy można będzie sprawdzić się w zabawach sportowych! W programie zajęć sportowych: rzuty do celu, rzut do kosza, podania oburącz, odbijanie piłki, tor przeszkód, skok przez przeszkodę, a wspólnie z rodzicami – przeciąganie liny!

W następnym tygodniu zajęcia uzupełniane są indywidualną terapią logopedyczną – uwaga, też na sportowo! Słownictwo do przygotowania: lato, sport, piłka, kosz, rzut, cel, podanie, slalom, szybko, wolno, zawody i inne!

Kolejne spotkanie mini turnusowe – 5-9 sierpnia. Jeżeli będą chętni w tej formie spotkamy się również w ostatnim tygodniu wakacji od 26 do 30 sierpnia. Prosimy o kontakt z terapeutami lub z Fundacją fundacja@smc.org.pl

1 Comment

  1. Terapeuci Fundacji „Słyszę-Mówię-Czuję” potrafią pracować tak, aby specjalistyczne zajęcia wspierane były zabawą z dzieckiem, pomocą rodzinie i współpracą z otoczeniem dziecka. Dostrzegają to rodzice dzieci, które są pod opieką Fundacji i aby pomóc zapewnić terapię dzieci zorganizowali akcję zbierania zakrętek. Wszystkich pozytywnie nakręcił tata Oliwki, a później przyłączyli się kolejni rodzice – mama Damiana, tata Leszka, rodzice Zuzi, Szymka, Tomka, Kingi, Bartka… Do akcji dołączyły instytucje, przyjaciele, wolontariusze, znajomi i nieznajomi. Zorganizowana została sesja zdjęciowa dla dzieci, które poczuły się w niej wyjątkowo. To te dzieciaki będą zachęcały do wspólnej akcji, to ich wizerunek będzie na plakatach, na stronach internetowych. Zarówno oni jak i ich koledzy i koleżanki liczą, że będą mogli częściej pobawić się, ucząc się jednocześnie w ośrodku terapii prowadzonym przez Fundację.