Home

Szkolenie teoretyczne online – Halliwick dla rodziny dziecka i wolontariuszy

Posted by beata | On: Cze 11 2020

Termin spotkania online (ZOOM): 18.06.2020 godzina 19.00


ANKIETA ZGŁOSZENIOWA: KLIKNIJ TU – Ankieta aktywna do 18.06

#1 PODSTAWOWE szkolenie teoretyczne dla rodziców, opiekunów dzieci, a także dla wolontariuszy uczestniczących w zajęciach w wodzie.

Cel szkolenia Podczas zajęć w wodzie niezbędna jest świadoma pomoc dziecku. Celem podstawowego szkolenia, które muszą odbyć wszyscy opiekunowie dzieci jest przekazanie regulaminu zajęć, organizacja zajęć oraz podstawowe informacje niezbędne do prawidłowego wspierania dziecka podczas zajęć w wodzie. Podczas szkolenia rodzice/opiekunowie i wolontariusze zdobywają również wiedzę jak wspierać dziecko samodzielnie, podczas własnych aktywności w wodzie, jak należy przygotować się do zajęć, jak postępować po zakończeniu spotkania oraz odpowiem na pytania pojawiające się od uczestników.

Bardzo ważnym elementem spotkania będzie omówienie podstawowych zabaw, sposobów wspierania dzieci, a także oddziaływania zajęć na poszczególne obszary rozwoju dziecka ze szczególnym uwzględnieniem emocji i integracji sensorycznej oraz właściwego oddychania i bezpieczeństwa w wodzie.

Przedstawione zostaną również sukcesy dzieci uczestniczących w zajęciach.

Tak krótkie szkolenie nie jest szkoleniem instruktorskim metody i nie nadaje uprawnień do jej samodzielnego stosowania tej metody. Szkolenie dla profesjonalistów prowadzą w Polsce i na świecie instruktorzy Halliwick i szkolenie takie trwa kilkadziesiąt godzin w tym obejmuje zajęcia praktyczne.

Grupa docelowa Jest to szkolenie teoretyczne dla rodziców i opiekunów oraz wolontariuszy uczestniczących w zajęciach grupowych zajęć Halliwick, uczestników projektu „Punkt terapeutyczny słyszę, mówię i czuję – edycja siódma” jeżeli rodzice Ci nie uczestniczyli w szkoleniu teoretycznym w ubiegłej edycji projektu lub chcą dowiedzieć się więcej na temat zajęć w wodzie. Dodatkowo w szkoleniu może wziąć udział każdy rodzic, opiekun i wolontariusz, zarejestrowany w Fundacji (należy posiadać nadany Numer ID – ankieta nadania numeru ID na stronie Fundacji w menu Pierwsze Kroki).

Miejsce – Szkolenie odbędzie się zdalnie na platformie ZOOM – link do szkolenia będzie przekazany po wypełnieniu ankiety zgłoszeniowej.

Dodatkowe informacje – podczas spotkania zazwyczaj zbierana jest składka 15 zł na zakup indywidualnych pomocy dla każdego dziecka, uczestnika zajęć. Pomoce te będą przekazane dla każdego dziecka do domu, aby dziecko mogło poćwiczyć z rodzicami. Dopiero po szkoleniu i zdecydowaniu o udziale w spotkaniach oraz zadeklarowaniu udziału można będzie wpłacić składkę na konto Fundacji.

comment closed