Home

Podsumowanie pierwszego etapu projektu Punkt diagnostyczno-terapeutyczny

Posted by beata | On: Cze 24 2017

zakonczenie

Mamy co podsumować, cel osiągnięty i zadowolenie w nas, a przede wszystkim w uczestnikach zajęć duże. Czas na przerwę i wakacje w projekcie „Punkt diagnostyczno-terapeutyczny słyszę, mówię, czuję – edycja czwarta” współfinansowanym przez Powiat Wołomiński. Przerwa wakacyjna oznacza przerwę w zajęciach, ale nie przerwę w naszej pracy. Musimy teraz sprawdzić dokumentację, przygotować podsumowania i opinie na temat dzieci i co najważniejsze zaplanować działania w drugim etapie.

Udało nam się zrealizować wszystkie działania w projekcie, prowadziliśmy zajęcia terapeutyczne i konsultacyjne indywidualne oraz grupowe, w ramach realizacji projektu uruchomiliśmy również po raz pierwszy zajęcia grafomotoryki oraz indywidualne spotkania na pływalni metodą Halliwick. Dziękujemy za wspaniałe opinie o tych zajęciach, na pewno będziemy je kontynuować. Więcej o tych formach pojawi się w dodatkowych podsumowaniach.

Podsumowując realizację pierwszego etapu projektu cieszymy się, że dzięki wsparciu możemy szybko i profesjonalnie reagować na potrzeby dzieci i młodzieży. Ponieważ zajęcia są nieodpłatne możemy zaproponować takie formy wsparcia, które naszym zdaniem są najbardziej potrzebne osobie zgłaszającej się do nas. Należy też pamiętać, że prowadząc projekt wykonujemy wiele dodatkowych działań, które nie są uwzględnione w projekcie, a są spowodowane koniecznością reagowania na potrzebę dziecka. Udzielamy konsultacji nie tylko rodzicom, ale również nauczycielom i terapeutom, dzielimy się wiedzą o dziecku, aby jak najlepiej pomóc mu generalizować umiejętności. Mamy też dodatkowe sukcesy, które udało nam się w autorski sposób wypracować. Jest to tym bardziej cenne, bo po prostu skuteczne, widzimy jak proponowana metoda działa i kontynuujemy ją u innych podopiecznych.

Po wakacjach zmieni się grafik zarówno zajęć indywidualnych jak i grupowych, ale to dostosowane będzie do możliwości czasowych dzieci oraz dostępności terapeutów, którzy związani są zawodowo z wieloma placówkami. Dzięki temu mamy różnorodne doświadczenie i szerokie spojrzenie na każde dziecko.

Miłych wakacji i do zobaczenia w Punkcie w drugim tygodniu września.

comment closed