Home

Podsumowanie turnieju Dzieci-Dzieciom

Posted by beata | On: Lut 09 2017

turniej final turniej final2

Za nami niezwykle emocjonujący przełom stycznia i lutego. A wszystko za sprawą Wielkiego Turnieju Charytatywnego Piłki Nożnej Dzieci-Dzieciom, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć na partnerskich zasadach z Akademią Piłkarską Gool. Dzięki nawiązaniu współpracy już wiosną rozpoczniemy integracyjne  zajęcia sportowe dla podopiecznych Fundacji, które zostaną sfinansowane z  funduszy uzbieranych podczas licytacji i loterii fantowych odbywających się podczas Turnieju. Dla podopiecznych Fundacji zajęcia te będą wspaniałym uzupełnieniem codziennej terapii, a także nauką nowych umiejętności pracy w grupie. Na pewno przyczynią się również do poprawy kondycji fizycznej uczestników.

Ale już sam udział w spotkaniach eliminacyjnych i wielkim finale był dla nas ogromnym przeżyciem. Podczas spotkania eliminacyjnego w Wołominie i finału  podopieczni Fundacji uczestniczyli w najbardziej emocjonującym momencie jakim jest wręczanie nagród i nakładanie medali na szyje uczestników Turnieju. Trzeba przyznać, że poradzili sobie z tym zadaniem doskonale, nie zważając na tremę wystąpienia przed publicznością, hałasem braw i wiwatów. To niecodzienne doświadczenie pozwoliło dzieciom poczuć się wyjątkowo, i to zarówno dzieciom, które wspaniale grają w piłkę, jak i dzieciom, które mogły wręczyć nagrody.

Organizatorzy Turnieju zadbali również o promocje wydarzenia, czego efektem jest reportaż TV Republika dostępny pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=JjH5HIN9WIs.
Już przed rozpoczęciem Turnieju w studiu TV Republika razem z przedstawicielami AP Gool wystąpiła wolontariuszka Sara Liss zachęcając do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu. https://www.youtube.com/watch?v=Gqexkthqmr8&feature=youtu.be Pozostali wolontariusze związani z Fundacją SMC również bardzo pomogli w realizacji Turnieju zachęcając gości do loterii fantowej i zakupu gadżetów piłkarskich. Ogromne podziękowania dla Was wszystkich.

Turniej piłki nożnej okazał się niezwykłą przygodą związaną z pierwszym wystąpieniem przed kamerą telewizyjną, pierwszym wystąpieniem przed publicznością, pierwszym złotym deszczem podczas nakładania medali na szyje zwycięzców Turnieju i oczekiwaniem na rozpoczęcie zajęć z trenerem. Uczestnictwo w imprezach integrujących różne środowiska jest dla nas bardzo ważne. Mamy nadzieję, że dzięki hojności zwycięzców licytacji oraz wszystkich uczestników loterii fantowych podopieczni Fundacji zagrają w kolejnym Turnieju, a rodzice oglądając swoje pociechy podczas rozgrywek uronią niejedną łzę wzruszenia.

Dziękujemy Akademii Piłkarskiej Gool za zaproszenie, organizację i chęć pomocy Fundacji SMC, a wszystkim partnerom, sponsorom i uczestnikom Turnieju za zaangażowanie w działania na rzecz dzieci.

Fundacja Słyszę-Mówię-Czuję

comment closed