Home

Piknik Trzecia Strona…

Posted by beata | On: Cze 14 2012

Zapraszamy na Trzecią Stronę…

PIKNIK !!!

16. maja od godziny 14. do 20!

WOŁOMIN ul. LASKOWA 4

Podczas spotkania – atrakcje dla dzieci i dorosłych, możliwość spotkania z innymi organizacjami, a także przedsatawicielami Starostwa i Urzędu Miejskiego.

Nasza Fundacja „Słyszę Mówię Czuję” uczestniczy w piknku Organizacji Pozarządowych „Trzecia Strona” -zorganozowanym przez Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury, Zielonkowskie Forum Samorządowe, Fundacja „Zwierzaki w potrzebie” i TRAD „Szansa” – serdecznie zapraszają w sobotę 16 czerwca w godz. 14.00-20.00 na piknik integracyjny przy ul. Laskowej 4 w Wołominie. Wstęp wolny.

W sobotę na pikniku „Trzecia Strona” na terenie Centrum Edukacji EDUS w Wołominie swoje osiągnięcia, programy i zakres działalności przedstawią gminne i powiatowe organizacje pozarządowe, organizacje kościelne, grupy nieformalne, koła gospodyń wiejskich itp. – czyli tzw. trzeci sektor.  Wszystkie te organizacje   współpracowały w przygotowaniu programu pikniku.

Organizatorzy zapraszają na piknik przede wszystkim wszystkie osoby zaangażowane w pracę w organizacjach pozarządowych, osoby współpracujące z organizacjami i stowarzyszeniami, wszystkim, którzy chcą się zapoznać z działalnością trzeciego sektora na naszym terenie i tych, którzy zainteresowani są podjęciem współpracy.

Organizacja zapraszają mieszkańców Wołomina, rodziny z dziećmi, dla których nie zabraknie atrakcji. W planach jest koncert zespołu młodzieżowego, prezentacje działalności organizacji, gry planszowe, zabawy dla dzieci, warsztaty kulinarne i artystyczne i wiele innych. W godz. 15.30-16.00 w Centrum Edukacji EDUS odbędzie się przygotowana przez Urząd Miejski w Wołominie konferencja.

 

Celem projektu jest właśnie zbudowanie dla organizacji pozarządowych platformy kontaktów z innymi organizacjami, przestrzeni wymiany doświadczeń, silnego zaplecza merytorycznego i organizacyjnego oraz reprezentacji w kontaktach z administracją publiczną. Przedstawicielstwo wielu dobrze działających organizacji pozarządowych może stać się nie tylko silnym i znaczącym głosem dialogu obywatelskiego, ale również wsparciem dla słabszych organizacji, borykających się z problemami, których nie potrafią same rozwiązać. Bez silnego sektora pozarządowego nie ma szans na rozwój społeczeństwa obywatelskiego w powiecie wołomińskim. Dlatego organizatorzy ?Trzeciej Strony? zachęcają organizacje i stowarzyszenia do nawiązywania kontaktów i podejmowania współpracy ze sobą, a także do dzielenia się doświadczeniem ? które mogą zaowocować sukcesami w pracy pozarządowej, jak również polepszeniem skuteczności metod działania.

Zapraszamy także na portal społecznościowy na facebooku: Forum Aktywnych Społeczności, na którym już trwa wymiana poglądów dotyczących pikniku.

 

W pikniku udział wezmą:

 1. Stowarzyszenie  ?AXA? Tłuszcz
 2. Drewnickie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ?Empatia?
 3. ZHP Hufiec Wołomin
 4. Hufiec Zalew
 5. Regionalne Stowarzyszenie Inicjatyw ?Impuls? w Klembowie
 6. Stowarzyszenie Kastor ? Inicjatywa dla Rozwoju
 7. Stowarzyszenie Przyjaciół Strachówki
 8. Koło Gospodyń Wiejskich
 9. Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury
 10. Młodzieżowa Rada Miasta Wołomin
 11. Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej
 12. Polski Związek Niewidomych
 13. Fundacja Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinie ?Słyszę Mówię Czuję?
 14. Stowarzyszenie ?Qźnia?
 15. Stowarzyszenie ?Radzymińskie Forum?
 16. Towarzystwo Rozwijanie Aktywności Dzieci ?Szansa?
 17. Zielonkowskie Forum Samorządowe
 18. Fundacja ?Zwierzaki w potrzebie?
 19. MDK Wołomin
 20. Urząd Miejski w Wołominie

21. Starostwo Powiatu Wołomińskiego,

22. Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości

 1. 23.  Wołomiński Klub Biznesu

 

 

Od kilku miesięcy Federacja Mazovia, realizuje w powiecie wołomińskim projekt budowy współpracy z organizacjami pozarządowymi w ramach szerszego projektu ,,Budujemy współpracę na Mazowszu – od organizacji do federacji?. Podczas dyskusji na temat funkcjonowania trzeciego sektora w naszym powiecie powstała idea zorganizowania imprezy, której celami są wzajemne poznanie się organizacji, osób zaangażowanych w działania na rzecz społecznego i gospodarczego rozwoju naszego powiatu oraz pokazanie potencjału naszych lokalnych organizacji pozarządowych. Z idei narodził się pomysł zorganizowania pikniku forum lokalnych społeczności.

 

–        Na pikniku chcemy pokazać potencjał organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Wołomińskiego. A jest on nie mały, to kilkadziesiąt aktywnie działających organizacji w różnych obszarach funkcjonowania naszej lokalnej społeczności. To setki przedsięwzięć w których uczestniczy tysiące mieszkańców. Ale to także miliony złotych środków unijnych pozyskanych przez nie a wydawanych na rozwiązanie naszych problemów społecznych i gospodarczych ? podkreśla Grzegorz Grabowski, prezes Zielonkowskiego Forum Samorządowego.

Atrakcje zapowiadane przez uczestników:

 

1. AXA ? Stowarzyszenie  ?AXA?  Rysie 17B 05-240 Tłuszcz

Prezentacja i organizacja zajęć na ściance wspinaczkowej oraz szczudłach.  Zajęcia wspinaczkowe na skrzynkach.

2. Drewnickie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ?EMPATIA?

Kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, konsultacje w zakresie psychiatrii i chorób psychicznych oraz oferowanych usług i możliwości terapii/rehabilitacji. Materiały informacyjne na temat chorób psychicznych.

3. ZHP Hufiec Wołomin

Namioty harcerskie tzw Dychy

4. Hufiec ZHP Zalew

Prezentacja jachtu żaglowego o wymiarach 6,5x3m, malowanie na szkle z dziećmi, wystawa zdjęć
5. Regionalne Stowarzyszenie Inicjatyw ?IMPULS? w Klembowie
6.
Stowarzyszenie Kastor ? Inicjatywa dla Rozwoju

Animatorki będą nieodpłatnie malowały buzie dzieciakom, zorganizujemy kącik malucha, gdzie najmłodsi będą mogli sobie np. porysować, pokolorować. Z rodzicami w tym czasie będziemy mogli porozmawiać nt. oferty Obywatelskiego Biura Porad.

Rozważamy również zorganizowanie atrakcji na stoisku w postaci bezpłatnych warsztatów malowania koszulek czy toreb bawełnianych.

Prezentacja oferty stowarzyszenia i realizowanych projektów.

 

7. Stowarzyszenie Przyjaciół Strachówki

Prezentacja multimedialna na płytach do rozdania, zdjęcia

 

8. Koło Gospodyń Wiejskich

Prezentacja prac ręcznych, kronika do obejrzenia

 

9. Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury

Warsztaty kulinarne dla dzieci i ich rodziców, warsztaty z wycinanki itp.

10. Młodzieżowa Rada Miasta Wołomin

Opowie o sobie. ? Powiemy kim jesteśmy, czym się zajmujemy, jakie mamy plany, jak się z nami skontaktować, jakie moglibyśmy podjąć wspólnie z innymi organizacjami inicjatywy, będziemy mieli ulotki o nas oraz pomyślimy nad konkursami i gadżetami ? zapewniają młodzi samorządowcy.

 

11. Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej

Mini ekspozycja.

 

12. Polski Związek Niewidomych

Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego

Program artystyczny

Prezentacja elektroniczna

13. Fundacja Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinie ?Słyszę Mówię Czuję?

ZRÓBMY COŚ RAZEM DLA ZABAWY ? wiele wspólnych zabaw nie tylko dla dzieci.
14. Stowarzyszenie Qźnia
P
roponujemy warsztaty z rękodzieła oraz konsultacje indywidualne w ramach Społecznego Biura Pracy
15. Stowarzyszenie ?Radzymińskie Forum?
U
dostępnieni wiele gier planszowych ? różnych

16. TRAD SZANSA

Zaprasza na KONCERT zespołu młodzieżowego

 

17. Zielonkowskie Forum Samorządowe,
 podzieli się wieloletnimi doświadczeniami z pozyskiwania środków zewnętrznych i współpracy z różnymi podmiotami, zapewni prowadzącego imprezę

 

18. Zwierzaki w potrzebie

 

Zaprezentuje swoje działania w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzakami w powiecie wołomińskim w formie stoiska z materiałami informacyjnymi.

 

 

19. MDK Wołomin

? zaprezentuje sekcje Domu Kultury i zapewni nagłośnienie

 

20. UM w Wołominie
prezentacja możliwości dofinansowania przedsięwzięć na stoisku, oraz w godzinach 15.30 ? 16.00 ? zaprasza na mini konferencję w budynku EDUS-a

Udział w pikniku zapowiedziało również:

21. Starostwo Powiatu Wołomińskiego,
22. Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości
23. Wołomiński Klub Biznesu.

 

comment closed