Home

Nasi Przyjaciele i ich Otwarte Serce

Posted by beata | On: Lis 15 2018

Czy to przypadek, że kształt psich łapek przypomina serce? My już wiemy, dlaczego tak jest.

otwarte serce 3

Gdy się witamy podajemy sobie ręce, przytulamy się, psa prosimy… podaj łapę, a może dwie… a może dwadzieścia dwie? Mamy dużo łapek do podawania, przyciskania, dopasowywania, oglądania, spacerowania… I wcale nie są to psie łapki, bo psie łapki służą do biegania.

Wśród Przyjaciół naszej Fundacji są osoby obdarzone wyjątkowymi zdolnościami. Od Pani Magdy Pomianowskiej i wspaniałych wolontariuszy już w maju dostaliśmy wspaniałe łapki i ogonki. Dzięki temu zabawa z psem nie męczy psa, za to dzieci są zmęczone jak psy po tak intensywnych zajęciach.

Pani Magdo i cała załogo – bardzo dziękujemy. Ponieważ łapki mają kształt serduszka, są dla nas wyjątkowe. Co mają wspólnego psie łapki z serduszkami? Już wiecie?:)  Trochę zmieniliśmy logo  Wolontariatu Otwarte Serce logo – tylko jednorazowo – w podziękowaniu za śliczny prezent:)

Nasze zabawy i pomysły z łapkami bardzo podobają się dzieciom i pomagają w rozwijaniu wielu umiejętności – możemy z nimi ćwiczyć pamięć wzrokową, dotykową, ćwiczyć umiejętności matematyczne poprzez szeregowanie, znajdowanie różnic i podobieństw, naśladowanie ale przede wszystkim kreatywność i imiejętność wspólnej zabawy, na przykład w zabawę „złap ogonek”. Laki w tym czasie przeszkadza lub odpoczywa, patrząc jak bawią się dzieci i… w końcu dołącza do nich.

 

comment closed