Home

Nasz pierwszy festiwal taneczny ze studiem „Clou”

Posted by beata | On: Maj 06 2017

IMG_3874

Relacja z występu dzieci uczestniczących w zajęciach świadomości ciała i ruchu realizowanych w projekcie współfinansowanym przez PFRON pod nazwą Słyszę, mówię i czuję czyli samodzielnie  funkcjonuję” – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez zajęcia terapeutyczne”. 

Mamy szczęście!!! Trafiamy na wspaniałe osoby, które pracują z dziećmi w Fundacji. Kiedy pracują i jednocześnie jest to ich pasja wtedy dzieją się wyjątkowe rzeczy. Taką wyjątkową osobą jest pan Bartek Domański – nasz instruktor tańca, który zaraża dzieci nie tylko tańcem, ale najlepiej na świecie motywuje, wspiera, przełamuje ich niepewność i nieśmiałość. Pan Bartek zaprosił swoich tancerzy z grupy, która dopiero rozpoczęła zajęcia do udziału w Festiwalu Tańca Studia Tańca CLOU, z którym na co dzień jest związany.

To było niespodziewane zaproszenie i nie do końca wierzyliśmy, że to się uda: że dzieci zechcą wystąpić, że rodzice znajdą czas i co najważniejsze, że sobie poradzą z tremą. No dobrze, może my nie do końca wierzyliśmy, ale pan Bartek nie miał takich wątpliwości i po prostu wysłał nam zaproszenie z konkretną godziną i terminem występu. Nie było wyjścia – i takie działanie czasami jest najlepsze. Już na miejscu dzieci nie do końca były pewne, że chcą wystąpić, ale zaangażowanie i wiara w ich możliwości jaką dostają podczas każdych zajęć była tak duża, że wystarczyła, aby pokonać niepewność.

Fundację reprezentowała wyjątkowa grupa – Maciek, Monika, Kamila, Inga, Igor i Julka. Dzieciaki miały wspaniałą publiczność, która ciepło ich powitała. Byli też wspaniali rodzice, którzy razem z nami wspaniale wspierali dzieci. Spotkaniu towarzyszyły prawdziwe turniejowe emocje – po pierwsze byliśmy serdecznie i ciepło powitani, a poza tym… byliśmy traktowani jak każdy zawodnik i to było najważniejsze!!! Tak jak inni, musieliśmy przygotować się do występu, skorzystać z garderoby, poprawić makijaż, przeprowadzić rozgrzewkę, wykazać cierpliwość w oczekiwaniu na występ i… przede wszystkim zdecydować się wyjść w odpowiednim momencie. Już po wyjściu pan Bartek wziął dzieciaki „w swoje ręce” i jak najlepszy dyrygent poprowadził przez cały występ, na koniec wręczając medale z symbolem Victorii czyli zwycięstwa, bo każde z dzieci pokonało wiele, żeby wystąpić i każde przeżywało to na swój sposób.

Dla niektórych dzieci było to pierwsze publiczne wystąpienie zakończone sukcesem, pierwszy medal i pierwszy uśmiech do kamery. Dziękujemy za wspaniałe emocje, to było niezapomniane spotkanie. Mamy szczęście:)

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć ze spotkania.

 

 

comment closed