Home

Nasi najmilsi terapeuci

Posted by beata | On: Cze 14 2017

W naszej Fundacji systematycznie prowadzone są zajęcia dogoterapii, która odbywa się dzięki naszym wspaniałym terapeutom na czterech łapkach. Są nie tylko najmilsi, najbardziej puchaci i cierpliwi, ale przede wszystkim są:) i to czasami wystarcza, aby dziecko przyszło, opowiedziało, chciało się nauczyć mówić, pokazywać, czyścić ubranko, czy otwierać dłoń a później czytać o pieskach, prowadzić je na smyczy, ćwiczyć rękę czy podać brzydko pachnący smakołyk i pozwolić na zmoczenie dłoni. To wszystko elementy terapii logopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej i innych wspomagających rozwój dzieci. Pomagają też młodzieży, dla której często są pierwszymi, najważniejszymi przyjaciółmi, którzy nie oceniają, którym można się zwierzyć albo po prostu przytulić, kiedy nie chce się mówić.

W czasie zajęć, w przerwie między zajęciami ich obecność pozwala też terapeutom przytulić się, niekiedy podzielić kanapkami albo odebrać zabrany przez psa but. Po to tylko, aby na twarzy pojawił się uśmiech, bo psy nas po prostu uszczęśliwiają.

 

BĄBEL

IMG_0687

Bąbelek to właściwie profesor terapeuta. Pojawia się czasami, aby sprawdzić, czy Feluś  lub Laki wykonali dobrze swoje zdanie. Jest dużym psem rasy Golden Retriever, jednym z bardziej utytułowanych psów pracujących z dziećmi. Przez dzieci uwielbiany ze względu na puszyste futro, duże poczucie humoru i… częste zabieranie piłki, którą trzeba umieć mu odebrać. Poza tym, jest najlepszym towarzyszem wypraw w nieznane.

Ulubionymi zajęciami Bąbla są – rozsupływanie zębami najbardziej zawiązanych supłów; wyszukiwanie smakołyków ukrytych w różnych miejscach, nawet w najwyższej trawie; przynoszenie wszystkiego, co można przynieść do swojej pani i pływanie, pływanie, pływanie. Uważa, że dobrą kąpiel można sobie zrobić nawet w najmniejszej kałuży;)

LAKI

laki

Laki to najmłodszy pies w drużynie. To psi nastolatek rasy Golden Retriever, który najbardziej na świecie lubi przynosić (i nosić) piłkę. Zazwyczaj pracuje z dziećmi w Fundacji, czasami odwiedza dzieci w przedszkolach lub szkole. Uwielbia zabawy z Bąblem i Felusiem oraz bieganie za patykami i piłkami.

Jak każdy nastolatek Laki lubi przygody i ruch więc każde ruchowe zadanie jest dla niego idealne. W domu jego ulubioną aktywnością jest? przynoszenie kwiatków, które wcześniej wyjął z doniczki. Uwielbia mecze piłki nożnej, jest świetnym napastnikiem i bramkarzem. Od niedawna pokochał frisbee więc przed nim rozwija się kariera sportowca;)

FELUŚ

felo

Feluś to malutki piesek rasy maltańczyk. Malutki, jednak o wielkim serduszku i dużej pracowitości. To on najczęściej bawi się i ćwiczy z dziećmi w przedszkolach. Uwaga, Feluś potrafi już przy pierwszym spotkaniu skraść serce:) To dzięki niemu wiele dzieci miło spędza czas na ćwiczeniach, które on potrafi wykonać z dziećmi. Uwielbia się przytulać i być delikatnie głaskany przez dzieci, ale najbardziej uwielbia spacery w towarzystwie dzieci.

Na co dzień Feluś najbardziej lubi oglądać telewizję leżąc na sofie, wylegiwać się na słońcu i szczekać na psy przybiegające przed ogrodzeniem domku, w którym mieszka. Wtedy z małego pieska zmienia się w psa obronnego i informuje o wszystkich przechodzących obok psach. Poza tym uwielbia bawić się i przynosić piłeczkę zrobioną z szeleszczącego papieru.

comment closed