Home

Na lekcji o naszej Fundacji:)

Posted by beata | On: Kwi 10 2018

5b    5a   5c

 „W Szkole Podstawowej nr 5 w Wołominie klasy 7 przygotowały prezentacje na temat „Samarytanie współczesności”. Zadaniem uczniów było zgromadzić informacje o lokalnych inicjatywach społecznych, które na co dzień zajmują się pomocą potrzebującym – ludziom i zwierzętom. Kilku uczniów zaprezentowało fundację SMC jako przykład bezinteresownej pomocy na rzecz drugiego człowieka.

Weronika Dąbrowska, Jakub Zych z kl. 7b oraz Jakub Czyżewski , Iza Lagunowicz, Sandra Liss, Zuzia Andrzejuk z kl. 7d opowiedzieli o istocie wolontariatu, misji i celach fundacji, ofercie, akcjach i osiągnięciach.

Taka lekcja wolontariatu w teorii miała uświadomić uczniom, że bycie wolontariuszem zawsze ubogaca choć rozdajemy swój czas i zaangażowanie za darmo”

        Monika Kupiec – SP 5

 

Takie wiadomości powodują, że chce się jeszcze bardziej. Jest nam niezmiernie miło, że wołomińska młodzież dostrzega organizacje takie jak nasza i naszych wspaniałych wolontariuszy. Ale tak naprawdę cieszy, że zwracają uwagę na potrzebujących. Od kilku lat nasze działania wspiera grupa młodych wolontariuszy, bez których wiele inicjatyw nie udałyby się. Ich energia i radość to najcenniejsze co mogą dać podopiecznym Fundacji. Cieszy również  fakt, że tak ważne tematy z nastawieniem na lokalne środowisko zostały poruszone na lekcjach języka polskiego.

Brawo Uczniowie SP 5, Brawo Kadra SP5 🙂

Ps. Wkrótce pojawimy się z małymi podziękowaniami dla uczniów, którzy prezentowali naszą Fundację…

Fundacja Słyszę Mówię Czuję

 

comment closed