Home

Letnia wycieczka SMC

Posted by beata | On: lip 28 2021

Planowaliśmy kajaki, bo w zeszłym roku wszyscy wspaniale spędziliśmy czas na Liwcu. Ale burzowa pogoda zmieniła nasze plany. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Koncepcja jednak pozostała taka sama – chcemy pojechać nad wodę. Bo jest lato, jest gorąco i nad wodą tak dużo aktywności można zrealizować tylko w takim czasie.

Wycieczka jest częścią projektu współfinansowanego przez PFRON – Samodzielnie i aktywnie chcę poznawać świat – projekt na lata 2020-2022. Projekt ten zapewnia wsparcie całościowe, zatem wycieczka, aktywność w przestrzeni jest niezbędnym jego elementem. Poza tym jest wspaniałym czasem dla dzieci, a przy okazji uczymy się, poznajemy i planujemy, co jeszcze można poprawić w nauczyć się w kolejnym, ostatnim już etapie projektu, który przed nami.

Postanowiliśmy pojechać do naszego sprawdzonego miejsca, które zapewnia ciekawą aktywność dla każdego – bez względu na wiek czy zainteresowania. Kadra zadbała o aktywności integracyjne, a inne aktywności wynikały juz z samego miejsca – bezpiecznej i ciekawej przestrzeni do kąpania, pływania, pływania na kajakach, spacerowania i obserwacji przyrody, a dla mniej wodolubnych osób – skakania na trampolinie czy zabawy w „małpim gaju” oraz oczywiście wybrania się na małe „co nieco” do bufetu.

Poza zabawą, miłym spędzeniem czasu wycieczka miała nam też pokazać umiejętności związane z samodzielnością uczestników, wykorzystaniem swoich umiejętności w swobodnych aktywnościach, relacje z rodzicami oraz potrzeby. Wiedzę o tym będziemy wykorzystywać dla lepszego wspierania uczestników w projekcie, który już niedługo się zakończy i chcemy, aby wszyscy uczestnicy nabyli nowych umiejętności potrzebnych również podczas letnich zabaw.

comment closed