Home

Kalendarz z zadaniami i niespodziankami – 6 dni na pierniczki

Posted by beata | On: Gru 09 2019

Przed świętami wszyscy mamy dużo pracy i brakuje czasu na ważne rzeczy. Dlatego znany, lubiany i bardzo cenny jest kalendarz z zadaniami do wykonania przed świętami. W zeszłym roku podawaliśmy „instrukcje” jak go wykonać. W tym roku podpowiadamy pomysły, jakie zadania umieścić w kalendarzu. Na naszym fb codziennie umieszczaliśmy wskazówki. Teraz czas na większą porcję informacji.

Poniżej przedstawiamy kolejne zadania na dni od 9 do 14 grudnia. Wszystko kręci się wokół pierniczków i pięknie pachnie. Pachną również wspomnienia, bo przepis na pierniczki ma już wiele lat, swoją tradycję, anegdoty z nim związane. Był już zagubiony i dzięki przyjaźni małych dziewczynek, które teraz są dorosłymi kobietami, ponownie znaleziony.

9.12 Poniedziałek – Zadanie – Zrób listę zakupów na pierniczki – razem z dzieckiem ustalcie, co będzie Wam potrzebne, gdzie to kupicie i ile to może kosztować. Proste ćwiczenie niezbędne do podejmowania działań każdego dnia – listy ‚to do’ powinniśmy robić często, bardzo ułatwiają działanie, uczą samodzielności, podejmowania decyzji, planowania działań, czasu, wydatków. Dla dzieci wspaniała nauka. Uwaga, samo przygotowanie pierniczków wymaga innych zakupów niż później ich udekorowanie i zapakowanie w torebki, gdy chcesz je później podarować w prezencie. Przygotowując listę zakupów możecie o tym już pomyśleć.

10.12 Wtorek -Zadanie – Wybierz się na zakupy potrzebne na pierniczki – oczywiście weźcie ze sobą LISTĘ ZAKUPÓW, pieniądze ale też torby na zakupy, żeby niepotrzebnie nie kupować innych. No i najważniejsze – ustalcie, co kupujecie. Bo jeżeli kupujemy zakupy na pierniczki, a przy okazji chcemy zrobić inne zakupy to nie bardzo to się dziecku spodoba i następnym razem niechętnie weźmie udział we wspólnych zakupach. I z drugiej strony – jeśli umawiamy się, że mamy pieniądze tylko na zakupy na pierniczki, to znaczy, że nie mamy w planach zakupy zabawek, gazetek, innych raczej niepotrzebnych rzeczy.

11.12 Środa – Przygotuj pierniczki – najlepiej mieć ukochaną babcię, która pomoże i jest specjalistką przy przygotowaniu pierniczków, albo ciocię, a może też wujka lub dziadka. Nie ważne z kim, ale ważne, żeby była to osoba cierpliwa i pozwalała dziecku robić wszystko -od rozbijania jajka, mieszania, dosypywania składników, ugniatania, wałkowania, wycinania, krojenia – WSZYSTKO, niektóre rzeczy z pomocą, ale nie nadmierną. Tu jest też duża nauka dotycząca pieczenia. Wszystko róbmy razem.

Przepis Karolinki lat 10

12.12 Czwartek – Udekoruj pierniczki – potrzebne będą odpowiednie ozdoby wykonane samodzielnie lub kupione wcześniej. Pomyśl, czy chcesz wykonać dla kogoś pierniczek specjalnie dla niego – może lubi pieski;) i otrzyma później pierniczek z pieskiem, a może chcesz, żeby wszystkie były bardzo kolorowe. Ozdabianie pierniczków to bardzo trudne ćwiczenie uczące cierpliwości, kreatywności, pomyślenia o innych.

13.12 Piątek – Zapakuj pierniczki jako prezent dla najbliższych – delikatne wyjmowanie pierniczków, pakowanie do torebek (najlepiej papierowych, unikajmy plastiku) lub pudełeczek, ozdabianie opakowań nie wymaga dużo czasu, a pokazuje piękny efekt końcowy pierniczkowego dzieła.

14.12 Sobota – Wybierz się na warsztaty świąteczne i… przynieś ze sobą pierniczki:), a jeśli nie możesz, to wykonaj jakąś ozdobę świąteczną samodzielnie – czyli zrób sobie warsztaty ozdób świątecznych w domu.

15.12 – Niedziela – jeśli potrzebujesz wskazówek zajrzyj do nas 15.12:) na pewno będzie miłe zadanie do wykonania.

comment closed