Home

Gazetka – zgodnie z planem, drugi numer! I to jaki!

Posted by beata | On: lut 25 2023

Kreatywność – tak miło rozwijać 
ją z Wami!

To niesamowicie piękne robić coś, co zaczyna się zmieniać z Waszego powodu i dzięki Wam. W nowym numerze wiele treści zostało przygotowanych na podstawie rozmów z dziećmi (wywiad), rozmów z terapeutami XOXO, ale też zupełnie samodzielnie przez Was przygotowanych – na dodatek zgłosiliście to na ochotnika:) DZIĘKUJEMY!!!

Ponieważ to dopiero drugi numer, dla przypomnienia cel realizacji gazetki. Koncepcja jest taka, aby ta gazetka opowiadała o tym, co u nas, ale też u naszych uczestników zajęć się dzieje. Dodatkowo, aby rozwijała, inspirowała, odkrywała talenty, sygnalizowała ważne sprawy, rozśmieszała, wzruszała, uczyła i… była chętnie czytana przez Was. Dajcie znać, czego brakuje, czy spełnia chociaż część tych celów, wspólnie możemy je uzyskać:)

Pomysł był już kiedyś w mniejszej skali realizowany, a teraz plan jest na systematyczne działanie. Czy się sprawdzi? Zobaczymy, liczymy na Wasze komentarze i przede wszystkim na Wasze materiały do gazetki.

Jest skierowana do osób, z którymi znamy się z zajęć, aby zainspirować się do działań, poznać się bliżej, śmielej rozmawiać, zagadać o wspólne pasje, wybrać się gdzieś razem, podzielić przepisem, poradą, ciekawym tematem, rozwiązaniem problemu. Ale nie tylko. Czasami będziemy opisywali szerzej tematy spotkań w Fundacji, czasami będą artykuły tematyczne. Najważniejsze – aby coraz więcej treści były przygotowanych przez Was drodzy czytelnicy, do czego serdecznie zapraszam z rosnącym w siłę zespołem:) I jeszcze jedno – bardzo nam zależy, aby w ciągu 12 miesięcy każda osoba, z którą się znamy z zajęć przygotowała (czasami z naszą delikatną pomocą lub tylko sugestią) coś, co będziemy mogli umieścić, co pomoże jej rozwijać swój talent, poznawać siebie, ale też będzie wyzwaniem. Gazetka będzie się zmieniać, żyć bieżącymi sprawami, ale też przemyślanymi tematami, do których chcemy się odnieść.

Każdy pomysł jest dobry, czekamy na pomysł z niecierpliwością do 5. dnia dnia każdego miesiąca, a do 15. na gotowy artykuł, zdjęcie, żarcik… Musimy później to wszystko połączyć w całość i w ostatni weekend miesiąca wydać.

Zapraszamy do pobrania drugiego numeru! 12 stron, każda wypełniona informacjami, które nie pojawiają się w innych miejsca, bezpośrednio z naszych zajęć, choć nie tylko – część artykułów przygotowana jest już przez dzieci, młodzież i rodziców. I jeszcze jedno – w Fundacji dostępna jest wersja wydrukowana gazetki – zapraszamy zatem do naszej czytelni na ławeczce w Fundacji. Nie drukujemy wiele egzemplarzy, zatem prosimy o przeczytanie na miejscu.

comment closed