Dzieci Dzieciom – a teraz nasi fundacyjni piłkarze:)

pilka„Dzieci-Dzieciom”- Relacja z serii treningów piłkarskich zorganizowanych przez Akademię Piłkarską Gool dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom Młodzieży i Rodzinie „Słyszę-Mówię-Czuję”

Rok 2017 okazuje się być dla Fundacji bardzo sportowy. W grafiku zajęć mamy przecież zajęcia ruchowe z elementami SI, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborn, zajęcia taneczne, ale tak naprawdę sportowego charakteru nadają treningi piłkarskie, które odbywają się na jednym z wołomińskich Orlików. Treningi te, odbywają się dla podopiecznych Fundacji SMC dzięki partnerskiej współpracy z Akademią Piłkarską Gool. To właśnie Akademia na początku roku zorganizowała niezwykle emocjonujący Turniej Charytatywny „Dzieci- Dzieciom”, podczas którego poza świetną grą młodych piłkarzy mogliśmy brać udział w licytacjach i loterii fantowej. Fundusze zebrane podczas odbywania się Turnieju pozwoliły sfinansować cotygodniowe profesjonalne treningi dla chłopców z Fundacji SMC, dodatkowo wszyscy uczestnicy treningów otrzymali sportowe koszulki z logo Akademii i Fundacji.

Treningi piłki nożnej są bardzo ważnym elementem terapii podopiecznych Fundacji, doskonale wpływają na rozwój szeregu umiejętności tj. koordynacja ruchowa, koncentracja, współpraca w grupie. Bardzo miło patrzy się na młodych piłkarzy, którzy wykonują często bardzo trudne polecenia trenera, pokonując swoje słabości. Z kolei podczas zajęciach logopedycznych opowieści z boiska służą do rozwijania umiejętności językowych i trenowania poprawnej artykulacji. Na terapii pedagogicznej, również temat piłki został z przyjemnością przerobiony pod kontem analizy wzrokowej, słuchowej i rozwijania umiejętności matematycznych. Już nawet najmilsi terapeuci pracujący w Fundacji SMC, czyli Bąbel, Laki i Feluś strzelają z sukcesem gole.

Bardzo dziękujemy Akademii Piłkarskiej Gool za zaangażowanie w pomoc na rzecz podopiecznych Fundacji SMC, trenerowi za świetne pomysły ćwiczeń z piłką, uśmiech i otwartość. Dziękujemy również raz jeszcze uczestnikom Turnieju Charytatywnego Dzieci-Dzieciom za hojność podczas licytacji i chęć pomocy potrzebującym.

Pierwsze kroki to nie wszystko, dalsze zajęcia wymagają zaangażowania i kolejnych działań, decyzji rodziców i zwrócenia uwagi na potrzeby dzieci. Jedno jest pewne, takiej przygody się nie zapomina i daje ona kopniaka:) do dalszych działań dla wszystkich.

Do zobaczenia na boisku i nie tylko, Fundacja SMC