Home

Czerwcowe wycieczki – OSiR razy dwa i kino

Posted by beata | On: Cze 29 2018
SAMSUNG CSC

Aktywności na OSiR Wołomin

W czerwcu wybraliśmy się z naszymi uczestnikami projektu „Mój zwyczajny, najszczęśliwszy dzień” w dwa miejsca: starsza grupa uczestniczyła w zabawach na terenie OSiR Huragan w Wołominie, a grupa młodsza udała się do kina. Właściwie to grupa młodsza też miała w planach zabawy na OSiR Wołomin, ale pogoda spłatała nam figla. Przy okazji okazało się, że bardzo niewiele miejsce w naszej okolicy oferuje możliwość spędzenia czasu w sobotę przed południem i nie mieliśmy wielkiego wyboru.

Wracając do aktywności w czerwcu – teren OSiR jest wymarzony na wspólną i aktywną zabawę. Młodzież dobrze się bawiła, a później spędziła czas w jednej z wołomińskich pizzeri. To dodatkowa atrakcja dla wszystkich, bo większość z nas lubi pizzę. Podczas obu spotkań bawiliśmy się bardzo dobrze, a uczestnicy z pewnością powtórzą zabawy i aktywności z rodziną lub rówieśnikami.

Do wspólnych zabaw niewiele, poza innymi uczestnikami jest potrzebne. Przydaje się też piłeczka no i dobry pomysł. Bardzo ważne jest żeby razem z dziećmi wspólnie się bawić – nie zawsze wystarczy hasło – pobawcie się. Niektórzy potrzebują większego wsparcia, a w najbardziej naturalny sposób możemy je zaproponować, gdy bawimy się razem z dziećmi. Gdy obserwujemy grupę, zawsze widać, że każdy jest inny i ma inne predyspozycje. Nikt jednak nie jest w każdej dziedzinie doskonały, dlatego warto proponować takie aktywności, aby każdy dobrze się bawi. To nic złego przegrać, albo nawet odczuć, że jest się w czymś słabszym, o ile tylko gdzieś w innym miejscu to jest wyrównane i czujemy, że po prostu przyjemnie spędziliśmy czas przy okazji trochę się ruszając, trochę śmiejąc, a trochę kłócąc o to jakie są zasady:)

Inna grupa skorzystała również z zabaw na terenie OSiR Huragan – to grupa dzieci uczestniczących w zajęciach metodą Halliwick. Podczas spotkania na lądzie utrwaliliśmy zabawy i zasady związane z ruchem i koordynacją. O tych zajęciach będzie osobny artykuł, a teraz tylko tyle, że teren OSiR to świetne miejsce na zabawy na powietrzu. Jest dużo miejsca, dzieci mogą biegać po trawie, jest bezpiecznie i zielono. W pobliżu jest plac zabaw dla dzieci, staw, gdzie pływają kaczki, bieżnia, korty, kilka boisk. Naprawdę aktywnie można spędzić i zaplanować tutaj czas.

W czasie naszych aktywności w czerwcu młodsza grupa po raz kolejny pojawiła się w kinie, ale ponieważ dzieci w grupach się zmieniają, to dla niektórych dzieci było to pierwsze wspólne z nami wyjście. Jak zwykle było dużo emocji z tym związanych. Dzieci zachowywały się idealnie wręcz więc mamy pewność, że tę aktywność nawet najmłodsze dzieci mają świetnie opanowaną.

Wkrótce uzupełnimy naszą galerię fundacyjną o zdjęcia, trochę ich się nazbierało więc w grudniu będziemy mieli co oglądać.

Do zobaczenia w lipcu, tymczasem czekamy na relacje z samodzielnych wypraw dzieci. W wakacje podsumujemy już miejsca, gdzie udaliście się sami i może wykorzystamy jakiś pomysł.

 

comment closed