Home

21.03 – wiosenna stonoga, dzieci, baloniki i zabawy…

Posted by beata | On: Mar 22 2015

Udała nam się akcja związana z Dniem Osób z Zespołem Downa. Udała nam się, bo nie byliśmy sami. Po pierwsze, rodzice „załatwili” piękną pogodę. Tak się już kiedyś umówiliśmy, że to rodzice są odpowiedzialni za pogodę podczas różnych akcji;)

Udało nam się, bo wolontariusze nie zawiedli, a nawet do naszego grona dołączyły nowe osoby, które zaangażowały się w akcję z uśmiechem i pomimo zamieszania, odnalazły się w naszych działaniach. Wszyscy tego dnia jesteśmy wolontariuszami, ale młodzież, która nam zawsze towarzyszy całą grupą dostarcza dodatkowej siły i radości. Dzięki temu w jednej chwili pojawia się 100 pytań, na które już wiedzą, że sami znajdą najlepszą odpowiedź. Dzięki temu pojawia się chęć kolejnych wyzwań, kolejnych akcji, kolejnych działań inicjowanych właśnie przez nich. Dziękujemy:)

Udało się, bo były dzieci. Bez nich nie potrafimy się uśmiechać:) Dlatego dziękujemy za każdy ich uśmiech, za każde pytanie, za ich udział i ich rodziców oczywiście. Dzieci uczestniczące w spotkaniu miały różne skarpetki, albo nawet buciki. I to jest bardzo ważny element terapii, dziecka. Że pomimo, że na co dzień uczymy zakładania takich samych bucików, skarpetek, to czasami może się zdarzyć, że celowo zakładamy inne. Zmieniamy wtedy schemat i jeżeli to się uda, uda nam się zmienić wiele innych schematów. Brawa dla rodziców!!! Wspaniała praca i jednocześnie zabawa. Dziękujemy:)

Udało się, bo nikt nie narzekał, po co, dlaczego, że to takie dziwne, inne… inne… inne… Dziękujemy:)

Udało się, bo przechodnie włączyli się do udziału w akcji, bo byli otwarci, uśmiechnięci. Dziękujemy:)

Udało się, bo podczas akcji obecni byli terapeuci, którzy podpatrywali na zachowania społeczne dzieci, z którymi pracują indywidualnie.

Udało się, bo bardzo dużo osób przyszło na szkolenie i uczestniczyło w bardzo ważnym spotkaniu na temat Zespołu Downa. Dziękujemy:)

Udało się, bo zaprzyjaźnione z nami instytucje nie zawiodły nas:) Dziękujemy:)

Udało się, bo do akcji włączyli się aktywnie wolontariusze z innych organizacji – Otwarte Serce oraz wolontariusze przy zespole szkół nr. 3 w Wołominie. Dziękujemy:)

Udało się, bo samochody zatrzymywały się, nie tylko po to, aby nas przepuścić na pasach, ale również, żeby nam pomachać światłami:) Dziękujemy:)

Właściwie, praca wykonana, przekonaliśmy się, jak wiele w nas zrozumienia, empatii, jak wiele możemy otworzyć kiedy my jesteśmy otwarci. Dzięki temu na trawniku w parku pojawiły się nie tylko kolorowe baloniki, ale przede wszystkim kolorowe słowa i ciepłe serca osób, które zaniosły je dalej. Dziękujemy:)

Zapraszamy do fotogalerii ze spotkania

comment closed