Home

Kadra


Terapeuci współpracujący z nami to przede wszystkim wyjątkowe osoby. Spotkania z dziećmi są dla nich czymś wyjątkowym, i wiedzą, że każda chwila spędzona z dziećmi jest cenna.

Specjalistyczne zajęcia terapeutyczne prowadzi doświadczona kadra. Najliczniejszą grupę stanowią specjaliści z zakresu logopedii w tym surdologopedzi i neurologopedzi.

Terapia logopedyczna jest wspierana terapią pedagogiczną, którą prowadzą specjaliści z zakresu pedagogiki specjalnej wspieranej przez różnorodne formy działań. 

Poza zajęciami indywidualnymi prowadzimy terapeutyczne i integracyjne zajęcia grupowe, które prowadzą specjaliści z kwalifikacjami w zakresie dramy, ruchu rozwijającego W. Sherborne, elementów integracji sensorycznej, a także zajęcia taneczne z udziałem tancerzy tańca nowoczesnego.

Ważną grupę stanowi zespół młodych wolontarisuzy, dzięki którym motywacja dzieci do pracy jest większa, a efekty terapii dostrzegane w oparciu o swobodne zachowania podczas zajęć z młodzieżą.

Poza specjalistami, którzy na co dzień pracują z dziećmi prowadzimy terapię i wsparcie rodzin.

Wszyscy specjaliści podnoszą swoje kwalifikacje nie tylko poprzez szkolenia i udział w konferencjach, ale również poprzez umiejętne słuchanie potrzeb dzieci i rodziny reagują na bieżące problemy dzieci.  W razie potrzeby specjaliści prowadzą zajęcia w domu rodzinnym dziecka, a także prowadzą konsultacje w szkołach i przedszkolach.

W grupie naszych wyjątkowych specjalistów są jeszcze specjalnie wyszkolone psy – to najmilsi terapeuci – Bąbel – duży, puchaty przyjaciel rasy golden retriever oraz malutki maltańczyk Feluś oraz Laki – kolejny golden retriever. Psy zdały testy i szkolenia oraz pracują zgodnie z zasadami dbania o dobro zwierząt.